نتایج جستجو برای عبارت :

چه برنامه هایی با زبان پایتون نوشته شده اند؟

Java SE Runtime Environment 10.0.2  +  JDK   Win

Java SE Runtime
       به شما اجازه می دهد تا برنامه هایی که با زبان برنامه نویسی جاوا نوشته شده اند را اجرا کنید. با نصب نرم افزار Java SE Runtime پلاگین موتور جاوا به برنامه های ویندوز و نیز مرورگر شما اضافه می گردد و پس از آن به راحتی می توانید برنامه هایی را که با استفاده از این زبان نوشته شده اند مانند نرم افزارهای چت و گفتگو و نیز سایت هایی را که با این زبان نوشته شده اند مانند سایت های بازی های آنلاین را مشاهده نمایید. نرم
سلام
این روزا از زبان برنامه نویسی آقای هاشمی بین برنامه نویس ها چیزایی میشنویم
این یک زبان ساده برای شروع کار برنامه نویسی بیشتر برای بچه هاست!
من خودم یه داداش دارم کلاس پنجمه چند بار سعی کردم بهش C یاد بدم نشده! (حروف انگلیسی رو یادش دادم ولی کلمات انگلیسی رو بلد نیست)
به نظرم این زبان میتونه کمک اش کنه که برنامه نویسی رو تجربه کنه!
همچنین سینتکس این زبان ساده به زبان C نزدیک هست ولی باید توجه داشت که قدرت زبان C رو نداره!!!
به نظر میاد این زبا
++ C یک زبان برنامه نویسی 
از نوع استاتیک، کامپایل شده، چند منظوره، حساس به حروف کوچک و بزرگ و فرم آزد (free-form) است که از برنامه نویسی رویه ای و شی گرا پشتیبانی میکند. ++C به دلیل آن که ترکیبی از زبان سطح بالا و سطح پایین است، زبان سطح متوسط در نظر گرفته می شود. ++C  که توسط Bjarne Stroustrup در سال ۱۹۷۹ در Bell Labs در  شهر Murray Hill در نیوجرسی توسعه داده شد، در واقع برای ارتقا و توسعه زبان c ارائه شده بود و در ابتدا با نام C with classes نامیده می شد. اما بعدها در سال ۱۹۸۳
جاوا (به انگلیسی: Java) یک زبان برنامه‌نویسیِ شیءگرا است که نخستین‌بار توسط جیمز گاسلینگ در شرکت سان‌مایکروسیستمز ایجاد گردید و در سال ۱۹۹۱ به‌عنوان بخشی از سکوی جاوا منتشر شد.
زبان جاوا، شبیه به سی‌پلاس‌پلاس است، اما مدل شیءگرایی آسان‌تری دارد و از قابلیت‌های سطح پایین کمتری پشتیبانی می‌کند. ایدهٔ شیءگرایی جاوا از زبان اسمال‌تاک گرفته شده‌است. یکی از قابلیت‌های بنیادین جاوا این است که مدیریت حافظه را به‌طور خودکار انجام می‌دهد. ض
معرفی زبان برنامه نویسی سی شارپ –  C Sharp یا C#
زبان برنامه نویسی سی شارپ (زبان برنامه نویسی C# یا C Sharp) یک زبان برنامه نویسی چند شیوه ای است که شامل اصول وابستگی زیاد به نوع (Strong Typing)، دستوری، اعلانی، تابعی، جنریک یا جامع، شی گرا (مبتنی بر کلاس) و مبتنی بر کامپوننت است. زبان برنامه نویسی سی شارپ توسط شرکت مایکروسافت در پروژه .NET توسعه یافت و بعدها توسط استانداردهای Ecma و ISO به عنوان یک زبان برنامه نویسی استاندارد مورد تایید قرار گرفت. سی شارپ یکی از
سلام امروز میخوام در مورد برنامه نویسی براتون توضیح بدمبه زبان ساده میتوان گفت که برنامه نویسی وسیله ارتباط یک برنامه نویس با رایانه است .در واقع کامپیوتر کودن هست و نمی فهمه و ما باید اون رو متوجه کنیم.برنامه نویسی فوایدی دارد که در پست های بعدی به آن خواهم پرداخت.انواع زبان های برنامه نویسی:1-زبان های تحت وب
2-زبان های تحت ویندوز
3-زبان های تحت موبایلزبان های تحت وب :معمولا برای طراحی صفحات وب استفاده می شود مانند PHP،HTMLو...و همچنین جاوااسکپری
سلام امروز میخوام در مورد برنامه نویسی براتون توضیح بدمبه زبان ساده میتوان گفت که برنامه نویسی وسیله ارتباط یک برنامه نویس با رایانه است .در واقع کامپیوتر کودن هست و نمی فهمه و ما باید اون رو متوجه کنیم.برنامه نویسی فوایدی دارد که در پست های بعدی به آن خواهم پرداخت.انواع زبان های برنامه نویسی:1-زبان های تحت وب
2-زبان های تحت ویندوز
3-زبان های تحت موبایلزبان های تحت وب :معمولا برای طراحی صفحات وب استفاده می شود مانند PHP،HTMLو...و همچنین جاوااسکپری
بنام خدا
باسلام 
زبان برنامه نویسی،یک زبان گفتگو،با ماشین سخت افزار می باشد! به کمک زبان برنامه نویسی،می توان بسیار کارها مختلف انجام داد! به عنوان مثل همین صفحه و کل سایت که در حال تماشا کردن هستید! خود سیستم عامل و نرم افزارها ان و .. همگی به کمک کدهای برنامه نویسی نوشته و ساخته شده اند.
زبان های برنامه نویسی بسیار زیاد و متنوع هستن،و هر زبان برنامه نویسی،برای کاری ساخته شده اند،که ما در این وبلاگ و در اینده،انشالله به مرور با زبان ها برنام
علم جویان عزیز؛؛؛
pdfتمامی کتاب های برترین زبان های برنامه نویسی و وب نویسی درقسمت ((هک و نفوذ+برنامه نویسی)) از قبل قرار داده شده و میتوانید استفاده کنید
لازمه یادگیری برنامه نویسی یا کتاب های آموزشی 
حداقل تسلط داشتن به یکی از زبان ها مخصوصا جاوا که زبان برنامه نویسی مادر هست.

من وقتی می خواستم وارد برنامه نویسی بشم هیچی از زبان های برنامه نویسی و قابلیت هاشون نمی دونستم .
من کتاب تولید محتوای سال اول هنرستان رو ورق میزدم و وقتی رسیدم به اخراش دیدم اسم درس هست برنامه سازی ، برنامه نویسی یه همچین چیزایی و دیدم داره زبان برنامه نویسی که قراره توی هنرستان بخونیم رو معرفی میکنه و اطلاعاتی دربارش نوشته اما کامل نبود و فقت گفته با چه ای دی ای کار میکنه و از کدوم شرکته . 
بعد از خوندن مطالب صفحات اول اون درس با خودم گفتم

زبان های برنامه نویسی وب
مقدمه 
یکی از سوالاتی که به شدت پرسیده می شود انواع زبان های برنامه نویسی وب چی هستند. معمولا یکی از حوزه هایی که به شدت بازار کار خوبی دارد و میتوان روی آن حساب باز کرد زبان های برنامه نویسی وب هستش که میتوان گفت در این حوزه بخش های مختلف و متفاوتی وجود دارد. اگر بخواهیم انواع زبان های برنامه نویسی وب رو توضیح دهیم باید اول چند اصلاح رو تعریف کنیم بعد به سراغ این موضوع برویم.
در این مقاله به صورت اختصاصی میخوام فقط
زبان برنامه نویسی C چیست؟

زبان برنامه نویسی C از قدیمی ترین زبان های برنامه نویسی و همچنین از زبان های محبوب و قدرتمند در زمینه ی برنامه نویسی است
که با توجه به قدیمی بودن همچنان به علت اهمیتی که دارد انتخاب بسیاری از برنامه نویسان است .
می توان گفت زبان سی پدربزرگ زبان های سی شارپ و سی پلاس پلاس است.
زبان برنامه نویسی سی همه منظوره _ کامل وجامع _ سطح میانی _ ساخت یافته _ دستوری است که در سال ۱۹۷۲ توسط ریچی دانشمند علوم
کامپیوتر و از سازندگان سی
ما برای برنامه نویسی زبان های مختلفی داریم که می توان هر کدام را آموزش دید و با توجه به علاقه شخصی یک زبان برنامه نویسی را دنبال نمود.
مثلا زبان برنامه تحت وب را می توان PHP ، ASP، پایتون و.... نام برد همچنین زبان برنامه نویسی اپلیکیشن های موبایلی به این ترتیب خواهدبود : جاوا ، native T react و ....
برای طراحی وب سایت یکی از زبان های مادر زبان php می باشد و برای طراحی اپلیکیشن اندروید نیز زبان های مختلفی وجود دارد.

میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک ز
دوره آموزش رایگان زبان پایتون ( Python ) از مقدماتی تا پیشرفته

پایتون یک زبان برنامه نویسی عمومی و Open Source است که می تواند برای بسیاری از برنامه های کاربردی مورد استفاده قرار گیرد.
این زبان به دلیل قابلیت خوانایی بسیار بالا و طراحی ساختاری سایر عناصرش انتخاب بسیار مناسبی برای شروع و ورود به دنیای برنامه نویسی میباشد .
اما اشتباه نکنید!!!
Python محدود به استفاده های پایه نمیشود و در اصل ، در عین سادگی ، یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی دنیا
قبل از این که بدانیم اسکریپت چیه ؟ اول باید معنی اون رو بدونیم اسکریپت به معنی ( متن سند ، دست خط ) می باشد . حالا باید بفهمیم که کلاً اسکریپ یعنی چی ؟
اسکریپت چیست ؟
اسکریپت یک برنامه یا دستورالعمل های نوشته شده با استفاده یک زبان اسکریپتی است . اسکریپت ها برنامه های کوچکی هست که به وسیله آن ها می توان برخی وظایف تکراری و یا یک وظیفه طولانی را به طور خودکار انجام داد . در واقع اسکریپت به کدهای برنامه نویسی گفته میشه که کامپایل نمی شوند و معمول

زبان برنامه نویسی C در انواع سیستم های سخت افزاری و سیستم عامل ها استفاده شده است و هم منشا ایجاد زبان های برنامه نویسی جدیدتر، نظیر: C++‎ (سی پلاس پلاس)، Java (جاوا)، C#‎ (سی شارپ) بوده است. بسیاری از مفاهیم مورد استفاده در ساختار این زبان برنامه نویسی، بعدها تبدیل به موضوعات پایه ای و اساسی علوم کامپیوتر شده است و از این نظر، زبان برنامه نویسی C، دارای ارزش های تئوریک بسیار بالایی است.در این دوره آموزشی ما به صورت کامل به بررسی و یادگیری انواع د
این مطلب به تدریج کامل‌تر می‌شود پس در آینده دوباره به آن سر بزنید :)

مبتدی‌های یک زبان برنامه نویسی مخصوصا اگر قبل از فراگیری زبان جدید یک زبان دیگر را یاد گرفته باشند، کد هایی به زبان جدید اما با روشی نادرست(و با روش زبان قبلی اگر داشته باشند) می نویسند. این کد‌ها معمولا به درستی کار می‌کنند اما به روش زبان جدید نوشته نشده‌اند. یک مثال معروف در زبان پایتون استفاده از range(len(somelist)) برای دسترسی به اعضای یک لیست است.کامن لیسپ نیز بین زبان‌ها
R یک زبان برنامه نویسی شی گرا و ریاضی می باشد که به منظور انجام محاسبات آماری طراحی و ساخته شده است. پروژه R در سال ۱۹۹۵ توسط Robert Gentleman و  Ross Ihaka در گروه آمار دانشگاه Auckland نیوزلند بوجود آمد. این زبان برنامه نویسی که در مدت کمی بعد از عرضه شدن مخاطبین زیادی پیدا کرد، بر اساس زبان های اس و اسکیم پیاده سازی شده است. زبان R جزء زبان های برنامه نویسی متن باز و رایگان می باشد که تحت لایسنس عمومی گنو عرضه شده است. زبان برنامه نویسی R شامل قابلیت های گرافیک
امروز کلاس زبان بودم
با استاد زبانم صحبت کردم
قرار شد کار ویرایش کتابم رو انجام بده
کتابی که هنوز حتی یک صفحه هم نوشته نشده!!
فکر بدی نیست خودم سعی کنم ترجمه کنم و استادم ویرایش
شاید حدود یک سال نوشتن .. ترجمه و ویرایش کتاب طول بکشه
اما اتفاق خوب اینه که امروز اولین جملات کتاب نوشته شدن
شاید این دست نوشته ها هیچ وقت کتاب نشن
ولی ارزش امتحان کردنش رو داره
سال قبل گفته بودم که استاد زبانم از برنامه های سال جدیدم پرسید
امسال کلی برنامه داشتم
نگم ب
با پیشرفت زبان های برنامه نویسی، هدف این بوده است که آنها را برای بهبود مبتدیان و همچنین حرفه ای ها ساده سازیم. پیش از این، کدنویسان مجبور بودند با زبان های سطح پایین که سخت ترین کد را داشته باشند مقابله کنند. حتی امروزه برخی از زبان های برنامه نویسی مانند فورتان، کوبول، پاسکال و دیگر مواردی که برای نصب سیستم عامل در سخت افزار استفاده می شوند. اما زبان های برنامه نویسی پیشرفته تر مانند پایتون که به طور گسترده در صنعت استفاده می شود وجود دارد.
اغلب سازمان‌ها از جاوا به روش‌های مختلف بهره می‌گیرند. گستره وسیع استفاده از جاوا باعث شده است که این کاربردها تقریباً از چشم پنهان بمانند و به همین دلیل غالباً پرسیده می‌شود که از جاوا در کجا می‌توان استفاده کرد. در ادامه برخی از زمینه‌های کاربرد جاوا را فهرست کرده‌ایم:
اپلیکیشن‌های اندرویدی
با وجود رشد گسترده کاتلین (Kotlin)؛ جاوا همچنان زبان پیش‌فرض برای اپلیکیشن‌های اندرویدی محسوب می‌شود که به طور خودکار جمع عظیمی از توسعه‌دهندگ
این زبان رو میکرسافت یا مایکروسافت یا حالا هر کدوم ساخته و جز زبان های سطح بالا شمرده میشود 

من اولین زبان برنامه نویسی رو سی شارپ انتخاب کردم چون از خانواده سی بود سه تیر زدم البته قبل از این هم یکم با سی پلاس پلاس اشنایی کوچکی داشتم من باید بگم که به عشق بازی سازی برنامه نویس شدم :)
خب چرت و پرت بسه دیگه بریم سراغ دوره آموزشی مان که دیر نشده 
یا سمیع

برای برنامه ی میلاد مدرسه از روی کتابی که دستش بود دنبال مطلب میگشت، کتاب پر از داستان های کوتاه از زندگی امام حسن عسکری ع بود؛ از خوش قولی و علم تا دلسوزی و مِهر و احترام؛ بعضی داستان ها رو بلند برام میخوند: "امام جواب سوال همه را میداد، به زبان خودشان". " حتی نامه های نوشته نشده را هم بی جواب نمیگذاشت" "حواسش حتی به حرف هایی که فقط از دل میگذشتند و به زبان نمیرسیدند هم بود."توی فکرم چرخ میخوره: امام زبان حرف های گفته نشده را هم میدانست،
دانلودpdf کتاب زبان ماشین و اسمبلی نیک مهر

دانلودفایل

Search ResultsWeb resultsدانلود کتاب زبان ماشین و برنامه سازی سیستم مهندس نیک مهرwww.esfand.org › index.php › 91-cat17 › cat91 › 805-د...Translate this pageزبان ماشین و برنامه سازی سیستم یکی از دروس تخصصی رشته کامپیوتر است این درس 3 واحدی بوده و در ترم سوم ارائه می شود. در این درس معمولا زبان اسمبلی تدریس می ...کتاب زبان ماشین و برنامه سازی سیستم - داریوش نیک مهر ...www.mohandesidl.ir › برقTranslate this pageMay 15, 2017 - کتاب زبان ماشین و
درک ما از برنامه نویسی چیست؟
اصلا برنامه نویسی چیست؟
به زبان خیلی ساده،‌ برنامه نویسی عبارت است از نوشتن دستوراتی که یک سیستم -مثل کامپیوتر- آن‌ها را متوجه شده و دستورات ما را یکی پس از دیگری اجرا می کند. حال، یک زبان برنامه نویسی لغات، دستورات و قوانینی را در اختیار ما به عنوان یک برنامه نویس قرار می‌دهد که از آن طریق می‌توانیم با کامپیوترها و سیستم‌های کامپیوتری صحبت کنیم (دقیقاً به همان صورت که ما از واژگان زبان شیرین فارسی برای ارتباط
آموزش زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس
اکنون زمان آن رسیده تا شما را با پسر ارشد خانواده ی C که یکی از فرمانده های با سابقه ی دنیای برنامه نویسی است، آشنا کنم. فرمانده ای که از آن همیشه به عنوان الگویی موفق و الهام بخش برای دیگر زبان های برنامه نویسی یاد می شود و بسیاری از زبان های حال حاضر از آن مشتق گرفته شده اند. اما با این حال همه فکر می کردند به دلیل اینکه تا به ‌حال چند دهه از عمر این زبان برنامه نویسی گذشته است، دیگر زمان بازنشتگی آن فرا رسی

دوره آموزش زبان Java از مقدماتی به همراه پروژه عملی

زبان جاوا یکی از مطرح ترین و قدرتمند ترین زبان های برنامه نویسی است ‌. زبان جاوا زبانی شی گراست و از قوانین شی گرایی استفاده میکند . با آموختن زبان جاوا میتوانید برنامه های مختلفی را به صورت cross-platform یا چند سکویی ایجاد کنید . ومیتوانید برنامه های دسکتاپ ویا وب ویا موبایل را ایجاد کرده و از آنها استفاده کنید.در این دوره تمام مواردی که برای شروع از صفر برنامه نویسی مورد نیاز است گفته خواهد شد
درک ما از برنامه نویسی چیست؟
اصلا برنامه نویسی چیست؟
به زبان خیلی ساده،‌ برنامه نویسی عبارت است از نوشتن دستوراتی که یک سیستم -مثل کامپیوتر- آن‌ها را متوجه شده و دستورات ما را یکی پس از دیگری اجرا می کند. حال، یک زبان برنامه نویسی لغات، دستورات و قوانینی را در اختیار ما به عنوان یک برنامه نویس قرار می‌دهد که از آن طریق می‌توانیم با کامپیوترها و سیستم‌های کامپیوتری صحبت کنیم (دقیقاً به همان صورت که ما از واژگان زبان شیرین فارسی برای ارتباط
کتاب آموزش برنامه نویسی به زبان c

زبان سی که از زبان های برنامه نویسی پر طرفدار و مادر زبان های خانواده سی می باشد به دلیل شی گرایی و مرجع بودن طرفداران زیادی دارد جهت آموزش این زبان کتاب آموزش زبان سی با ابزارهای تحت ویندوز را به شما پیشنهاد می کنیم
دانلود کتاب از کتاب سبز
آموزش زبان برنامه نویسی GO
قبل از اینکه ماجراجویی ما به اتمام برسد باید شما را با خرس آبی سرزمین برنامه نویسی آشنا کنم. خرسی که نامش Golang است و از عبارت Go Language اقتباس شده، ولی همه آن را به اختصار Go صدا می زنند. زبان برنامه نویسی Go که توسط شرکت گوگل ساخته شده است برای اولین بار در سال 2009 به دنیای برنامه نویسان وارد شد.
ادامه مطلب
دومین گزینه از لیست انواع زبان برنامه نویسی شی گرا، زبان سی پلاس پلاس می باشد. سی پلاس پلاس یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، سطح میانی و شی گرا است. امروزه در جهان بیشتر نرم افزارهای سیستمی از طریق سی پلاس پلاس نوشته می شوند.

ادامه مطلب
برنامه نویسی چیست ؟
به زبان خیلی ساده،‌ برنامه نویسی عبارت است از نوشتن دستوراتی که یک سیستم مثل کامپیوتر آن‌ها را متوجه شده و دستورات ما را یکی پس از دیگری اجرا می کند. حال، یک زبان برنامه نویسی لغات، دستورات و قوانینی را در اختیار ما به عنوان یک برنامه نویس قرار می‌دهد که از آن طریق می‌توانیم با کامپیوترها و سیستم‌های کامپیوتری صحبت کنیم (دقیقاً به همان صورت که ما از واژگان زبان شیرین فارسی برای ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنیم و حرف ه
سی شارپ یک زبان برنامه نویسی سطح بالا و شی گرا هست که توی خیلی از برنامه های حسابداری و بانکداری و... از این زبان برنامه نویسی استفاده میشه امروز هم من در این پست برای شما دوستان پکیج آموزش برنامه نویسی به زبات سی شارپ رو قرار دادم
ادامه مطلب
سلام دوست عزیز
امیدوارم در حالی که داری این مطالب رو می‌خونی خوب و سرحال باشی.
تو این نوشته که توی ویرگول منتشر کردم، داستان زبان یادگرفتن خودم رو برای شما تعریف کردم. من از این داستان البته هدفی دارم و امیدوارم شما هم فایده لازم رو از نوشته ببرین.
نوشته من شامل 5 قسمت خواهد بود:
یادگیری زبان قبل از ورود به کلاس‌های فشرده تافل
دوره یادگیری زبان انگلیسی بعد از کلاس‌های فشرده تافل
شروع یادگیری زبان فرانسه با معلم و کلاس
دوره خودآموزی زبان فرا
سلام دوستان من علیرضا سجده ای هستم و حدود 1 ساله وارد دنیای برنامه نویسی شدم.
و چند زبان برنامه نویسی رو تا الان باهاش کار کردم و در نهایت تصمیم گرفتم با زبان برنامه نویسی سی شارپ که توسط شرکت مایکرو سافت ارایه شده برنامه نویسی رو ادامه بدم.
من توی این وبلاگ تجربیات شخصی خودم و کار هایی که انجام دادم  میزارم تا شما هم استفاده کنید .
امیدوارم پست های من براتون مفید باشه و به شما کمک کنه.
sublime text که یک ویرایشگر متنی چند پلتفرمی برای کدنویسی هست و از نحو دستورات زبان های برنامه نویسی بسیاری پشتیبانی میکنه.
BitTorrent اصلی ترین و معروف ترین نرم افزار دانلود و اشتراک گذاری فایل در شبکه های نظیر به نظیر.
Blender یک
نرم افزار آزاد و متن باز کم حجم و قدرتمند برای ساخت مدل ها و انیمیشن های
سه بعدی که در ساخت آن از زبان پایتون استفاده شده است. همچنین این نرم
افزار از زبان پایتون برای اسکریپ نویسی داخل خود استفاده میکند.

CINEMA 4D یک نرم افزار قدر
با وجود فروشندگان عمده سرور ابری مانند AWS Lambda که از Go پشتیبانی می کنند ، Golang که توسط Google ساخته شده است ، به سرعت در حال تبدیل شدن به زبان رایج برای استفاده در بسیاری از عملیات های معمول در سرور ابری است. در این مطلب نوین هاست قصد دارد به طور اجمالی به مقایسهٔ دیدگاه های موجود در خصوص استفاده از این زبان در سرور ابری و در سایر سیستم ها بپردازد. با ما همراه باشید!

ادامه مطلب
استاتیک طراحی وب سایت پویا
اساسا دو نوع اصلی وب سایت وجود دارد  استاتیک و پویا.
یک سایت استاتیک یکی است که معمولا در HTML ساده نوشته شده و آنچه در کد صفحه است، چیزی است که به کاربر نمایش داده می شود.
یک سایت پویا همان است که با استفاده از زبان برنامه نویسی سرور مانند PHP، ASP، JSP یا Coldfusion نوشته شده است. در چنین سایت محتوایی توسط زبان برنامه نویسی از سایر فایل ها یا از یک پایگاه داده بسته به اقداماتی که توسط کاربر انجام می شود، نامیده می شود.

ادامه مط
این زبان یک زبان تفسیری است.بطوری که کد را شما در ادیتور پیشرفته یا در ادیتور پیش فرض می نویسید و برنامه در ادیتور اجرا میشود.
فرمت فایل های Delta یک فایل متنی با فرمت (delta.)هستند که در هر ادیتور متنی می توان ویرایشش کرد اما فقط در ادیتور و محیط توسعه مجتمع(IDE) قابل اجرا می باشد.
به زودی لینک دانلود نسخه 0.0.0.1 این زبان برنامه نویسی در دسترس قرار خواهد گرفت و سورس کد آن در گیت هاب جهت توسعه این زبان برنامه نویسی کوچک اما قدرتمند آپلود می گردد.
  #مقاله
  مفهوم کلی برنامه نویسی
✔️  برنامه‌نویسی رایانه (اختصاری برنامه نویسی) به‌طور کلی به فرایند نوشتن و توسعه نرم افزار کامپیوتر گفته می‌شود. به بیان جزئی‌تر برنامه‌نویسی رایانه به معنای فرایند تبدیل و سوق دادن فرمول حل یک مسئله یا الگوریتم محاسباتی، به یک برنامه قابل اجرا (نرم افزار) می‌باشد.
✔️  معنای برنامه‌نویسی رایانه در فرهنگ عامه می‌تواند به تمامی فرایند توسعه نرم افزار (به انگلیسی: Software Development) اطلاق گردد که شامل فعالی
آموزش زبان برنامه نویسی سوئیفت
اگر در طول این سفر به آسمان نگاه کرده باشید حتما چشمتان به پرنده ای زیبا و سفید رنگ افتاده است. این پرنده در دنیای ما به عنوان زبان برنامه نویسی سوئیفت شناخته می شود. ‍‍‍‍‍‍سوئیفت یک زبان برنامه‌نویسی کامپایلری است که به منظور توسعه‌ی نرم افزارهای مبتنی بر سیستم عامل های انحصاری شرکت اپل یعنی iOS ، macOS، watchOS و tvOS توسط این شرکت در سال 2014 ساخته شده است.
ادامه مطلب
برنامه نویسی
مبحثی است که کم و بیش همه افراد علاقه مند به دنیای فناوری اطلاعات و
ارتباطات به آن اشتیاق دارند. گاهی این علاقه آنقدر زیاد می شود که فرد
تصمیم می گیرد تا شروع به یادگیری برنامه نویسی کند. اما وقتی وارد دنیای برنامه نویسی می شوند با کوهی از سوالات و زبان های مختلف روبرو میشوند که انتخاب راه برای آنها بسیار سخت می شود.
از کدام زبان برنامه نویسی شروع کنم ؟ کدام زبان برنامه نویسی بهتر است ؟ کدام زبان برنامه نویسی پول ساز تر است؟ و ...
سلام خدمت دوستان عزیز
همیشه سوال میشود که آیا htmlیک زبان برنامه نویسی محسوب می شود؟
خوب است بدانید که این زبان برنامه نویسی نیست بلکه یک زبان نشانه گذاری فرامتن(HyperTextMarkup Langauge) است که یک از زبان های سمت کاربر محسوب می شود و شما در هر وبسایتی که بگردید و همین صحبت ها را بنویسید مطمئناً همین جواب ها را دریافت خواهید کرد
امیدوارم که این آموزش مورد قبول شما واقع شده باشد
برترین زبانهای برنامه نویسی براساس بررسی مشارکت کنندگان ریپازیتوری های #گیت_هاب در سرتاسر جهان
زبانهای  #C و Shell از سیر صعودی برخوردار بودند.
برای اولین بار ، #پایتون ، با سبقت گرفتن از زبان جاوا در رده دوم محبوبترین زبان های برنامه نویسی در GitHub قرار گرفت.
منبع : گزارش سالانه  گیت هاب از توسعه دهندگان سراسر جهان با نام #the_state_of_the_octovers در سال ۲۰۱۹ 

در این مطلب به شما می آموزیم که چگونه زبان رایانه خود را تغییر دهید. این متن را که در منوها و پنجره ها استفاده می شود، تحت تاثیر قرار می دهد. شما می توانید این کار را در هر دو کامپیوتر ویندوز و مک انجام دهید. تغییر زبان پیش فرض رایانه شما زبان برنامه های مرورگر اینترنت شما یا سایر برنامه ها را تغییر نخواهد داد.
ادامه مطلب
کتاب برنامه نویسی و مبانی رایانه به زبان ++c

زبان سی پلاس پلاس از خانواده زبان c می باشد قابلیت شی گرایی را دارد
این زبان بسیار پرطرفدار می باشد.
برای یادگیری این زبان شمارا به خواندن کتاب مبانی رایانه برنامه نویسی سی پلاس پلاس دعوت می کنیم جهت دانلود بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود از کتاب سبز
زبان PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است که با استفاده از آن شما توانایی ایجاد انواع صفحات وب با کیفیت را دارید. این زبان قابلیت طراحی صفحات وب دینامیک را دارد. از مزایایی این زبان می توان به رایگان بودن و اپن سورس بودن آن اشاره کرد . از دیگر مزایای این زبان برنامه نویسی می توان به یادگیری ساده آن ، عدم نیاز به سیستم عاملی خاص برای اجرا و معروف و فراگیر بودن آن اشاره کرد .
نکته مهم در آموزش php توجه به این مورد است که سیستم های مدیریت محتوای همچون
آموزش برنامه نویسی PHP
زبان برنامه نویسی PHP یکی از زبان های برنامه نویسی سمت سرور است که کاربرد اصلی آن، در پیاده سازی وب سایت های دینامیکی (پویا) است. بازنویسی هسته PHP و ایجاد موتور پردازشی زند (Zend Engine) تحول بزرگی را در مسیر و تاریخچه زبان برنامه نویسی PHP ایجاد کرد، و در طی ۱۰ سال، این زبان برنامه نویسی، به مهم ترین ابزار برای پیاده سازی پروژه های وب دینامیکی تبدیل شد. هدف این فرادرس آموزش تمامی نکات و مهارت های عملی لازم برای ورود به دنیای جذاب
از بین انواع زبانهای برنامه نویسی شی گرا به زبان جاوا رسیدیم. جاوا یک زبان برنامه نویسی که به صورت شی گرا ارائه شده است. جاوا شبیه به زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس می باشد اما مدل شی گرایی آسانتری نسبت به سی پلاس پلاس دارد.

ادامه مطلب
ویژگی های nodejs

مقدمه
 یکی از رویاهای برنامه نویسان جاوا اسکریپت این بود که بتوانند کدهای خود را به جز مرورگر کاربر یا همون فرانت در سمت سرور  و بک اند هم اجرا کنند.
 یعنی به کمک جاوا اسکریپت بتوانند ظاهر و منطق سرویس تحت وب خود را در کنار هم ایجاد کنند و دیگر برای برنامه نویسی سمت سرور سراغ زبان هایی مثل PHP یا ASP نروند.
 یکی از محیط‌های هایی که به برنامه نویسان اجازه می‌دهد کدهای جاوا اسکریپت خود را سمت سرور اجرا کنند، Node.js می‌باشد.
نود جی اس
باگ " Bug " :
در انگلیسی به معنیه حفره میباشد. در علم هکینگ معمولا معایب ویا ایرادهای(سخت افزاری یا نرم افزاری) موجود در یک سیستم یا سایت را یک باگ میگویند که هکر از این باگ استفاده های زیادی میکند
فرض کنید برنامه نویسی یک برنامه و یا سایتی به زبان قدرتمند PHP نوشته است، قطعا اون برای امنیت آن هم نکات زیادی رو در نظر داشته و اعمال کرده. وقتی برنامه یا سایت مذکور در معرض عمل قرار میگیره هکر با بررسی آن متوجه یک اشتباه ساده (اشتباه لپی) یا خطایی که م
سلام خدمت دوستان مبتدی و حرفه ای برنامه نویس و وب نویس.......
میخواستم چند کلامی در رابطه با دو زبان برنامه نویسی یعنی جاوا و پایتون صحبت کنم
خیلی دوستان تازه میخوان شروع به یادگیری برنامه نویسی کنند و مشکلشون این هست که کدوم زبان برای شروع بهتره..........
داخل سایت ها و منایع متفاوت با ذکر چند ربان و دلایلی فلان زبان برای شروع بهتر هست اما هیچوت به طور قطعی نمیتونین بگید که این زبان بهترین و قدرتمند ترین زبان هست
چون هر زبانی نقطه ضعف و قوتی داره م
پی اچ پی یک زبان برنامه نویسی و اسکریپتی برای ایجاد وب سایت های تعاملی پویا است. وردپرس با استفاده از PHP به عنوان زبان برنامه نویسی نوشته شده است. همانند WordPress، PHP نیز منبع باز است.
پی اچ پی زبان برنامه نویسی سمت سرور است. هنگامی که کاربر یک صفحه وب را که حاوی کد پی اچ پی است، درخواست می کند، کد توسط ماژول پی اچ پی که در آن وب سرور نصب شده است، پردازش می شود. پیش پردازنده پی اچ پی سپس خروجی HTML را در صفحه مرورگر کاربر نمایش می دهد.

ادامه مطلب
برنامه نویسی از جهاتی شبیه مترجمی است.البته نه مترجم های زبان هایی که انسان ها با آن ها صحبت می کنند،بلکه مترجم منطق و مقصود خواسته های انسان؛یعنی برای حل مسائل کاربران ،بایدمنطق درخواست آن ها را به زبان رایانه ترجمه کند و نه دقیقا واژه های ایشان را.
از جهاتی شاید برنامه نویسی به نویسندگی و شاعری شبیه تر باشد تا کار ترجمه!یک نویسنده وقتی توانست مقاله ،داستان و یا مطلبی علمی بنویسد،مترجم های بسیاری می توانند نوشته های او را به زبان های مختلف
بهترین دوره ی آموزش کاتلین 

کاتلین یک زبان برنامه نویسی شیرین و جدید است که توسط شرکت جت برینز ساخته شده است . زبان برنامه نویسی کاتلین در ابتدا با هدف قرار دادن پلتفرم اندروید در قلب برنامه نویسان جهان جای باز کرد . 
اما زبان کاتلین یک زبان برنامه نویسی کراس پلتفرم است و فقط در اندروید کاربرد ندارد . از برنامه نویسی سمت سرور بگیر تا برنامه نویسی مک و لینوکس و ویندوز و ... با کاتلین قابل انجام است .

آموزش کاتلین چقدر [ سخت/آسان ] است ؟ 

باو
به علی‌آباد خوش آمدید! اینجا قرار است خانه‌ی مجازی من باشد. من کی‌ام؟ یک علیِ نحیفِ درسخوانِ برنامه‌نویسِ سربه‌هوا که یواش یواش از کنج میز تحریرش دارد سر می‌خورد توی بغل جامعه. این روزها منتظر آمدن نتایج کنکور است و مشغول انتخاب رشته و در حال و هوای خداحافظی با یک عالمه دوستان اهل دل و معلمان عزیزتر از جان. و حالا وسط این وانفسا به سرش افتاده که اولین وبلاگ زندگی‌اش را تأسیس کند، به قول بچه‌ها «همین الان، یهویی!»
علی‌آباد قرار است برای
کاربرد پایتون در هک و امنیت
زبان برنامه نویسی در هک و امنیت چقدر اهمیت دارد ؟
بسیاری از افرادی که می خواهند وارد دنیای هک و امنیت شوند این سوال را در ذهن خود دارند :
بهترین زبان برنامه نویسی برای هک چیست ؟
یا ایا اصلا زبان برنامه نویسی برای هک و امنیت نیاز است؟
کدام زبان بهتر از دیگری است ؟
ایا پایتون زبان خوبی برای هک و امنیت است؟
….
همانطور که در هر کاری سطح کاری می تواند متفاوت باشد در حوزه تست نفوذ و امنیت هم سطح کاری متفاوت است، یعنی هر شخص
در لیست انواع زبان برنامه نویسی شی گرا به زبان دوست داشتنی پایتون رسیدیم. پایتون یک زبان برنامه نویسی چند منظوره و قدرتمند، که توسط خودوفان روسوم هلندی در سال ۱۹۹۱ طراحی شده است. پایتون یک زبان اسکریپتی و بسیار قدرتمند و گسترده هستش و این روزها می توانید آثاری از نفوذش رو تقریبا همه جا ببینید. پایتون در دنیا به شدت همه گیر شده است. زبان برنامه نویسی پایتون یک زبان شی گرا است و از ویژگی های پیشرفته شی گرایی مثل : وراثت، چندشکلی، سربار گزاری
انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی
انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی : شما چه برنامه نویس تازه کار باشید و چه قصد یادگیری نوع جدیدی از برنامه نویسی را داشته باشید، همیشه یک سوال مهم وجود دارد و آن این است: “کدام زبان برنامه نویسی برای من مناسب است؟ این روز‌ها، زبان‌های زیادی برای انتخاب وجود دارند، اگر تجربه کافی ندارید انتخاب یک زبان از بین این زبان‌ها می‌تواند سخت باشد. در این مقاله ما بهترین زبان‌های مدرن در زمینه‌های وب، موبایل، بازی،
هک اخلاقی علمی است که برای تست نفوذ قانونی در شبکه های سازمانی به منظور کشف آسیب پذیری های آن انجام می شود. هدف از این اقدامات شناسایی هر گونه آسیب پذیری است که زودتر از مهاجمان کشف شده و برطرف می شود.
هکرهای اخلاقی برای انجام این کار از مجموعه های متنوعی از ابزارهای هکینگ و زبان های برنامه نویسی استفاده می کنند. امروز ما 15 زبان برنامه نویسی برتر برای هکرهای اخلاقی را بررسی خواهیم کرد.
ادامه مطلب
دانلود قشنگ ترین و باحال ترین عکس های روز ولادت امام رضا (ع) و عکس نوشته های میلاد امام رضا ع با کیفیت های عالی و خوب
عکس نوشته های میلاد امام رضا ع با کیفیت های عالی و خوب و دانلود رایگان عکس نوشته های ولادت امام رضا ع با لینک مستقیم
بهترین و قشنگ ترین و زیبا ترین و عکس نوشته ولادت امام رضا و دانلود عکس نوشته های میلاد امام رضا ع با کیفیت خوب
دانلود بهترین و باحال ترین و جذاب ترین عکس نوشته های روز ولادت با کیفیت های مختلف و عکس نوشته های میلاد ا
زبان‌های برنامه نویسی در آینده
زبان‌های برنامه نویسی در آینده چه زبانی می‌توانند باشند؟ امروزه دو زبان برنامه نویسی پایتون و جاوا اسکیریپت خیلی داغ و پر طرفدار هستند. به هر حال این دو زبان هم برای همیشه در صدر باقی نمی‌مانند و تا ده سال آینده اتفاقی مشابه سایر زبان‌های قدیم برنامه نویسی برایشان میافتد. چه زبانی ممکن است جایگزین آنها شود؟ چه تغییراتی ممکن است در زبان‌های برنامه نویسی ایجاد شود؟ چه زبان‌هایی تا امروز برای این جایگزینی

سلام به عزیزان گروه زبان برای 6 هفته برنامه آموزشی برای مهارت های مختلف در نظر گرفته است که به تدریج در وبلاگ قرار میگیرد.لازم است که روزانه برنامه زبان رو در ویلاگ بررسی کنید تا از مطالب جدید مطلع شوید.توجه داشته باشید در طی یک هفته ممکن است مطالب و تمارین جدید اضافه شود.

بنابراین روزی یک بار سر بزنید.انجام تمرینات برای همه دانش آموزان الزامی است.___________________________________________________________برنامه هفته اول:   1/21 تا 1/28با توجه به پایه و سطح زبانی خود
PHP  چیست ؟

PHP در ابتدا، مخفف واژگان Personal Home Page بود که در سال 1994 توسط Rasmus Lerdorf نوشته شد. PHP یک زبان برنامه نویسی متن باز است که امروزه به صورت گسترده برای توسعه طراحی وب استفاده می شود. پی اچ پی روی سرور اجرا می شود و به صورت رایگان در اختیار عموم قرار دارد.

PHP یک زبان محبوب و قدرتمند است، به همین دلیل :

هسته بزرگترین سیستم تولید محتوای جهان (وردپرس) با زبان برنامه نویسی PHP توسعه پیدا کرده است.
PHP یک زبان آسان برای یادگیری برنامه نویسی سمت سرور اس
برنامه نویسی پی اچ پی برای توسعه وب
وب سایت های قدیمی اغلب دلربا، استاتیک و خسته کننده بود، بنابراین کسی تصمیم گرفت که آن را انجام نمی دهد. ما نیاز به یک زبان جدید، یک زبان که می تواند تغییر دهد چگونه ما می بینیم اینترنت. بسیاری از زبان های دیگر آمدند و رفتند، اما تنها یک زبان توانست علامت گذاری بر روی آن در جهان - پی اچ پی.
پی اچ پی، برای Hypertext Preprocessor کوتاه شده است، در اصل برای صفحه شخصی شخصی ایستاده بود، زمانی که این معروف نبود. با این حال، امرو
در این درس، ما زبان برنامه نویسی پیش پردازنده Hypertext را بررسی خواهیم کرد. ما یاد خواهیم گرفت که چه چیزی، چگونه از آن استفاده می شود و برخی از مزایای آن.
پی اچ پی چیست؟
پی اچ پی مخفف Preprocessor Hypertext (هیچ، مخفف نام را دنبال نمی کند). این یک منبع باز، سمت سرور، زبان اسکریپتی مورد استفاده برای توسعه برنامه های وب است. با استفاده از زبان برنامه نویسی، به معنی یک برنامه است که مبتنی بر اسکریپت (خطوط کد) نوشته شده برای اتوماسیون وظایف است.
معنی کد منبع چیست؟
package com.company;
import java.util.Scanner;
public class Main {
public static void main(String[] args) {
// write your code here
System.out.println("enter your number: ");
int inputNumber = 0, saveNumber = 0 ;
for (int i = 1; i <= 10; ++i) {
Scanner input = new Scanner(System.in);
inputNumber = input.nextInt();
saveNumber = saveNumber + inputNumber ;
}
saveNumber = saveNumber / 10;
System.out.println("output=>"+ saveNumber);
}
}
سلام امروز موفق شدم بعد از نصب جاوا در سیستمم اولین برنامه ی خودمو با زبان جاوا بنویسم، برنامه میانگین ده عدد هست که این ده عدد رو از کاربر داریافت
آموزش جاوا فرمت فایل دانلودی: .pdfفرمت فایل اصلی: pdfتعداد صفحات: 140حجم فایل: 4755قیمت: 6250 تومانمیدونی درامد برنامه نویسی جاوا(یاهمون اندروید)چه قدره؟برو  خودت تحقیق کن تا متوجه بشی.اگه با کار با کامپیوتر حال میکنی این بسته را بخر
بخشی از متن:آموزش جاوا به زبان فوق العاده ساده نوشته هادی خداپناه ارتقای سطح علمی جاوا در ایران بوده زیرا زبان برنامه‌نویسی جاوا در دنیا روز به روز با اقبال بیشتری مواجه می‌شود و عده‌ی زیادی به برنامه‌نویسی با این
سلام خدمت دوستان عزیز
خوب است بدانید که این زبان برنامه نویسی نیست بلکه یک زبان نشانه گذاری فرامتن(HyperTextMarkup Langauge) است که یک از زبان های سمت کاربر محسوب می شود و شما در هر وبسایتی که بگردید و همین صحبت ها را بنویسید مطمئناً همین جواب ها را دریافت خواهید کرد
نرم افزارMATLAB
MATLAB برای سرعت و کارایی بالا به زبان C نوشته شده‌است ولی رابط گرافیکی آن به زبان JAVA
پیاده‌سازی گشته‌است. برنامه‌های متلب اکثراً متن‌باز میباشند و در واقع
متلب (مانند بیسیک) مفسر (رایانه) است نه کامپایلر. قدرت متلب از
انعطاف‌پذیری آن و راحت بودن کار با آن ناشی می‌شود، همچنین شرکت سازنده و
گروه‌های مختلف، از جمله دانشگاه‌های سرتاسر جهان و برخی شرکت‌های مهندسی
هر ساله جعبه‌ابزارهای خاص-کاربردی به آن می‌افزایند که باعث ا
اگر شما در زمینه توسعه نرم افزار جدید هستید، سخت ترین بخش برنامه نویسی یادگیری تصمیم گیری در مورد شروع به کار است. صدها زبان برنامه نویسی در استفاده گسترده وجود دارد، هر کدام با پیچیدگی های خاص و ویژگی های خاص خود است.
خبر خوب این است که وقتی سفر خود را به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار آغاز می کنید، شروع به کشف کردن زبان برنامه نویسی برای شما، منافع و اهداف شغلی خود خواهید کرد.
همانطور که زبان انگلیسی زبان بین المللی کسب و کار است و زبان فران
استاد: ایمان ایرجیان    LinkedIn: linkedin.com/in/imanirajian
سطح: مبتدی تا پیشرفته    فعالیت: تمرینات کلاسی و پروژه پایانیثبت‌نام:    » ایمیل iman.irajian@gmail.com    مدت دوره: متغیر
پیش‌نیازها: فلوچارت، مبانی برنامه‌نویسی، مبانی داده‌ساختارها و الگوریتم‌ها.
اهداف: شروع برنامه‌نویسی و یادگیری اولین زبان برنامه‌نویسی، یادگیری بیشتر برنامه‌نویسی و ++C، یادگیری برنامه‌نویسی شی‌گرا، تقویت پایه‌ی برنامه‌نویسی، آماده‌سازی برای یادگیری سایر زبان‌های برنامه
درود دوستنان
همونطور که در بخش (درباره من) گفتم من در شروع راهم برای اینکه برنامه نویسی رو شروع کنم چندتا اشتباه(فاجعه بود) داشتم که باعث شد چند ما سراغ برنامه نویسی نرم
و الان میخوام براتون شرح کنم :

1_اشتباه در انتخاب زبان برنامه نویسی
شاید شما هم وقتی میخواید اولین زبان خودتونو شروع کنید تو مثله من تو نت سرچ کنید و به همچین چیزایی میرسید:
پایتون اسون ترین زبان برنامه نویسی , پایتون با ساینتکست ساده  و محبوبترین زبان برنامه نویسی  , c مادر هم
برای اینکه بتونید یه برنامه نویس خوب بشید نیاز به استاد ندارید فقط گوگل و کمی صبر و حوصله نیاز دارید بعدش شما بهترین برنامه نویس می شوید.
البته کمی هم زبان باید بلد باشید.
توانایی حل مسئله بزرگترین کمکیه برنامه نویسی با شما می کنه

گو یا گولینگ یک زبان برنامه نویسی، که توسط شرکت گوگل عرضه و ارائه شده است. زبان گولنگ به صورت Open Source منتشر شده تا برنامه نویس ها بتوانند آن را توسعه دهند. با استفاده از زبان برنامه نویسی Go می شود هر نوع نرم افزاری رو پیاده سازی کرد. 

ادامه مطلب
پی اچ پی یک زبان برنامه نویسی برای بسیاری از برنامه ها و وب سایت ها است. در این مقاله، ما خواهیم دید که آیا پی اچ پی دشوار است و چگونه می توانید در آن مهارت داشته باشید.
پی اچ پی چیست و برای استفاده دشوار است؟
پی اچ پی یک زبان برنامه نویسی محبوب منبع باز برای توسعه وب است. بسیاری از وبسایتها از PHP، از جمله فیس بوک، به دلیل ماهیت آسان آن استفاده میکنند، از جمله کدگذاری جاسازی شده برای HTML. به طور کلی، پی اچ پی به عنوان یک زبان برنامه نویسی آسان برای
به علی‌آباد خوش آمدید! اینجا قرار است خانه‌ی مجازی من باشد. من کی‌ام؟ یک علیِ نحیفِ درسخوانِ برنامه‌نویسِ سربه‌هوا که یواش یواش از کنج میز تحریرش دارد سر می‌خورد توی بغل جامعه. این روزها منتظر آمدن نتایج کنکور است و مشغول انتخاب رشته و در حال و هوای خداحافظی با یک عالمه دوستان اهل دل و معلمان عزیزتر از جان. و حالا وسط این وانفسا به سرش افتاده که اولین وبلاگ زندگی‌اش را تأسیس کند، به قول بچه‌ها «همین الان، یهویی!»

علی‌آباد قرار است برا
استاد: ایمان ایرجیان    LinkedIn: linkedin.com/in/imanirajian
تاریخ تنظیم: 1398/8/9    October 31, 2019
سطح: مبتدی تا پیشرفته    فعالیت: تمرینات کلاسی و پروژه پایانیثبت‌نام:    » ایمیل iman.irajian@gmail.com    مدت دوره: متغیر
پیش‌نیازها: فلوچارت، مبانی برنامه‌نویسی، مبانی داده‌ساختارها و الگوریتم‌ها.
اهداف: شروع برنامه‌نویسی و یادگیری اولین زبان برنامه‌نویسی، یادگیری بیشتر برنامه‌نویسی و ++C، یادگیری برنامه‌نویسی شی‌گرا، تقویت پایه‌ی برنامه‌نویسی، آماده‌سازی برای
سلام خدمت کاربران عزیز سایت برنامه نویسی ایلیا غلامی هستم در اموزش ساخت سایت مبتدی بر html در خدمت شما هستیم
دوستان و عزیزان خیلی ها میگن html یک زبان برنامه نویسی است اما اشتباه میکنند چون یه سایت مینویسند که نمیشه گفت زبان برنامه نویسی . Html زبان وب سایت هستش .
بطوری کلی کد های اجباری و اصولی یک وبسایت مبتدی بر html
<doctype html!>
<html>
<head> 
<title>اسم سایت</title>
<head/>
<body>
<div>
محل قرارگیری کد های سایت
<div/>
<body/>
<html/>
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
زبان های برنامه نویسی تحت وب : به زبان هایی که برای نوشتن برنامه های تحت وب استفاده می شود ، زبانهای برنامه نویسی تحت وب میگویند ،،، انواع زبانهای برنامه نویسی تحت وب عبارتند از :
زبانهای سمت کاربر:
Html ، Css ، Java Script ، Jquery
زبانهای برنامه نویسی سمت سرور:
Asp.Net ، Php ، Ruby ، Java ، Python ، Golang
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ادامه مطلب
سورس برنامه به همون برنامه ایی که ما خودمون مینویسیم میگن مثلا توی نت پد وقتی یه متنی رو مینویسی و سیو میکنی این یک سورس هست یا مثلا توی فتوشاپ یا 3 دی مکس یا هر برنامه دیگه ای که پروژه ایجاد میکنی و روی هارد ذخیره میکنی اینا سورس هستن  و برای اینکه پروژه ای که نوشتی از بین نره و بتونی بعدا خودت یا دیگران ازش استفاده کنن . در سی ++ برای استفاده از فایلهای سورس که با فرمتCPP. هستن میتونی هم توی نت پد و یا هر برنامه ویرایش متن بازشون کنی ولی اگه می خوا
روبی یک زبان برنامه نویسی پویا، شی گرا و انعطاف پذیر است. زبان برنامه نویس روبی شی گرایی اسمال تاک و ویژگی نگارشی پرل رو با هم در خود دارد. روبی توسط یک برنامه نویس ژاپنی به نام یوکیهیرو ماتسوموتو احتراع شده و ویژگی های گوناگون زبان های پرل، آیفل، لیسپ و اسمال تاک الهام بخش یوکیهیرو ماتسوموتو در ساخت روبی بودند.

ادامه مطلب
فاطمه نقاش است. حرفه‌ای نیست اما تا حدودی کارش خوب است. زمستان، بی هوا و بی مناسبت، تابلویی به من هدیه داد. دوستش داشتم. کوباندمش به دیوار اتاقم. اما هر بار که نگاهم به آن افتاد، پیش از دیدنِ طرح روی بوم، آن نوشته ای که پشت ِ بوم برایم نوشته بود در ذهنم نقش می‌بست. برایم کوتاه نوشته بود :
بیرق گلگون بهار، تو برافراشته باش...

حالا... بهار است. ولی ...از بهاران خبرم نیست ... 

پی‌نوشت : 
دوست داشتم یک تکه از شعر ابتهاج را، یک روز، از زبان تو
من امروز این مقاله رو به درخواست یکی از کاربران تهیه کردم. در این پست من لیستی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری را در سال۲۰۱۹ تهیه کرده ام که ممکن است برای یادگیری اولین زبان برنامه نویسی به شما کمک کند. به نظر من اگر شما یک گیک یا کسی باشید به کامپیوتر و تکنولوژی علاقمند باشید به احتمال زیاد دوست دارید زبان های برنامه نویسی زیادی را یادبگیرید برای این دوستان باید بگوییم که یک زبان برنامه نویسی قویی مانند:C,C++,PYTHON,JAVAرا برای شرو انت
من امروز این مقاله رو به درخواست یکی از کاربران تهیه کردم. در این پست من لیستی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری را در سال۲۰۱۹ تهیه کرده ام که ممکن است برای یادگیری اولین زبان برنامه نویسی به شما کمک کند. به نظر من اگر شما یک گیک یا کسی باشید به کامپیوتر و تکنولوژی علاقمند باشید به احتمال زیاد دوست دارید زبان های برنامه نویسی زیادی را یادبگیرید برای این دوستان باید بگوییم که یک زبان برنامه نویسی قویی مانند:C,C++,PYTHON,JAVAرا برای شرو انت

شروع بکارگیری پایتون در برنامه‌نویسی

نصب پایتون
وارد سایت Python.org بشید و آخرین نسخه را مطابق سیستم عامل خود انتخاب و نصب کنید. (برای ویندوز نسخه 3x دارای فایل نصبی است که پس از دانلود مثل سایر برنامه‌ها قابل نصب است. در هنگام نصب گزینه add to path رو کلیک کنید)

کتابخانه‌های پایتون
پایتون یه جایی شبیه به Composer توی php و npm در Nodejs داره به نام Pypi که کتابخانه های پایتون رو اونجا ذخیره و منتشر می کنند. برای نصب کتابخانه‌های پایتون کافیه بعد از نصب پای
یکی از بهترین و کار آمدترین اپلیکیشن های کاربردی در سفر به استانبول، اپلیکیشن رایگان ترافی «Trafi» است. این برنامه به زبان بسیار ساده ای به شما مسیرها را می آموزد و کمک می کند تا گم نشوید و به راحتی بتوانید به هر کجا که خواستید بروید.
روش استفاده از برنامه بسیار ساده است. این برنامه علاوه بر اینکه بهترین وسیله های حمل و نقل را به شما معرفی می کند، زمانی که طول می کشد تا به مسیر مد نظر خود برسید را پیش بینی می کند.
شما با استفاده کردن از این برنامه
آموزش برنامه نویسی پایتون
امروزه پایتون به یکی از پر هیجان‌ترین زبان‌های حال حاضر دنیا تبدیل شده است. پایتون یک زبان مفسری، سطح بالا، تعاملی و شئ گرا است. همچنین متناسب‌ترین زبان برای حوزه‌های آکادمیک، وب، کار با داده، نرم‌افزار، ریاضیات انتخاب شده است. فلسفه نوشته شدن این زبان برنامه نویسی منحصر به فرد، خوانایی بالای کد و پیاده سازی سریع ایده‌هایتان است. پایتون در حال حاضر کتابخانه استاندارد فوق‌العاده‌ای دارد که شما را برای استفا
آموزش برنامه نویسی پایتون
امروزه پایتون به یکی از پر هیجان‌ترین زبان‌های حال حاضر دنیا تبدیل شده است. پایتون یک زبان مفسری، سطح بالا، تعاملی و شئ گرا است. همچنین متناسب‌ترین زبان برای حوزه‌های آکادمیک، وب، کار با داده، نرم‌افزار، ریاضیات انتخاب شده است. فلسفه نوشته شدن این زبان برنامه نویسی منحصر به فرد، خوانایی بالای کد و پیاده سازی سریع ایده‌هایتان است. پایتون در حال حاضر کتابخانه استاندارد فوق‌العاده‌ای دارد که شما را برای استفا
زمانی که HTML پا به عرصه دنیای اینترنت گذاشت، فرض بر این که این زبان تنها برای نمایش متن و عکس بوجود آمده است. عملا در آن زمان، کسی حتی فکر آن را نمی کرد که روزی برسد که اینترنت به خانه های صدها میلیون آدم و بر روی کامپیوترهای شخصی نفوذ کند.HTML زبانی بود که بسیاری از موارد پیشرفته در طراحی در آن لحاظ نشده بود. بعلاوه اینکه این زبان قابلیت تغییر، کاربر پسندی و بسیاری دیگر از مباحثی که در دنیای برنامه نویسی و طراحی با گذشت زمان بوجود آمده اند را در خ

برای دوست داران می بند و به خصوص می بند 4 تجربه جالبی نیست که نمی توانند پیام ها و متن های فارسی را مشاهده کنند و به جای آن علامت سوال های ردیف شده را می بینند.
ابتدا این دو برنامه را دانلود و نصب کنید
برنامه های مورد نیاز : 
Mifit
notify and fitness for mi bandفرقی نمی کند که می بند 4 شما نسخه گلوبال باشد یا چینی. زیرا زمانی که می بند 4 را به گوشی هوشمند خود متصل می کنید به صورت خودکار به فریمور جهانی بروزرسانی می شود. 
ابتدا وارد برنامه mifit شوید و مچ بند خود را ب
برنامه نویس کسی است که برای کامپیوتر کدی می نویسد که به او می گوید چه کاری را باید انجام دهد
برنامه نویسان باید از بخش گسترده ای از الگوریتم ها و زبان های برنامه نویسی اطلاع داشته باشند
برنامه نویسان لازم است که مهارت های ارتباطی نوشتاری و کلامی قوی داشته باشند
آن ها باید توانایی کار در محیط های گروهی را داشته و با
فناوری های جدید و زبان های برنامه نویسی به روز آشنا باشند.

شاگرد به استاد : راز خوشبختی در چیست ؟

استاد : هرگز همنشین احمق ها نش
سلام
یه خبر خوب برا خودم :))
بالاخره پس از روزها تلاش مستمر ... عضو شدن در گروه ها و سایت های برنامه نویسی ... تحمل رنج ها ... ایده پردازی ها ...
برنامه را کامل نوشتم و برای استاد ارسال کردم ... ان شا الله استاد هم یه حال اساسی بهم بده و پروژه رو تایید کنه ...
اگر خدا بخواد بعد از فارغ التحصیلی قصد دارم برنامه ای رو که نوشتم آموزش بدم ...
علمی ندارم ولی در کل به این اعتقاد دارم که زکات علم نشر اونه ...

برام دعا کنین کارم حل بشه ...

پ.ن: کم کم باید بریم برای ک
بنام خدا

An   iOS   app in  assembly

یک نرم افزار آزمایشی که برای سیستم عامل  ios  و با کمک زبان اسمبلی  نوشته شده است .  طبق گفته ی طراح این برنامه ،  از اسمبلی دستی  برای ساخت این  نرم افزار ios  استفاده شده است .  یعنی سورس این برنامه ابتدا به زبان  C نوشته شده بود  بعد خودش انرا با اسمبلی بازنویسی کرده است .

اسمبلی بکار رفته از نوع  64 بیتی و مخصوص  پردازنده ی  ARM  ورژن  7  می باشد و  بر روی   iPhone 5S   شرکت    Apple    تست شده است .
نوع کامپایلر زبان اسمبل
امروزه به دلیل آنکه ارتباطات فضای مجازی رونق زیادی یافته است طراحی یک سایت به شکل مناسب و مورد پسند کاربران متفاوت اهمیت بالایی یافته است. به همین جهت صاحبان سرمایه و کار برای رونق کار خود به دنبال طراحان حرفه ای برای طراحی سایتی مناسب و کارآمد هستند. لذا یادگیری روش های مناسب و به روز طراحی سایت مورد توجه بسیاری از علاقه مندان و کارجویان قرار گرفته است.
البته باید گفته شود که در اکثر سایت های حرفه ای از چند زبان برنامه نویسی استفاده می شود ک
زبان R همه چیزهایی را که شما برای انجام کارهای آماری لازم دارید فراهم می کند ، اما تسلط بر ساختار آن دشوار است. این مجموعه از دستور العمل های مختصر ، وظیفه گرا ، شما را با تولید R بلافاصله ، با راه حل های مختلف از کارهای اصلی گرفته تا ورودی و خروجی ، آمارهای عمومی ، گرافیک ها و رگرسیون خطی ، به شما امکان می دهد.

دانلود کتاب زبان برنامه نویسی R 2019 

طراحی سایت بر اساس تکنولوژی و زبان های مختلفی انجام می شود.اگر شما به یک وب سایت جهت معرفی و فروش محصولات و خدمات خود نیاز دارید، زبان برنامه نویسی وب سایت برای شما اهمیت چندانی پیدا نمی کند.بلکه نحوه کد نویسی و بهینه سازی وب سایت از نظر سئو بسیار مهمتر است.
ادامه مطلب:
مزایای طراحی سایت با وردپرس:
چرا افرادی می گویند طراحی سایت با وردپرس عاقلانه نیس؟طراحی سایت به روش های مختلفی و با زبان های برنامه نویسی متفاوتی نوشته می شود در واقع تکمیل سایت و ارائه آن به کارفرما نیاز به دانش برنامه نویسی و اطلاعات فراوانی است.
۲ روش طراحی سایت:
الف: طراحی سایت با کد نویسی و پنل اختصاصی (cms اختصاصی)
ب: طراحی سایت با وردپرس که با پنل مدیریت متن باز یا cms  متن باز ارائه می گردد
پنل مدیریت وردپرس توسط برنامه نویسان خوش ذوق و مب
سلام خدمت دوستان عزیز
زبان برنامه نویسی HTML به خوبی می‌ تواند اجزای صفحه را ایجاد کند، اما ضعف اصلی زبان HTML عدم توانایی ایجاد رابط کاربری است. برای ایجاد رابط کاربری برای صفحات HTML زبان برنامه‌نویسی CSS یا Cascade Style Sheets ایجاد گردید. این زبان مکملی برای HTML می‌ باشد و سعی در پر کردن خلاها و برطرف کردن نقاط ضعف زبان HTML دارد. CSS شما را قادر می‌ سازد، تا قالب و استایل صفحات وب سایتتان را یک بار طراحی کرده و در دفعات استفاده کنید.
برای واضح‌ تر شدن ماجرا، یک مثال را بیان کنیم
نحو مجمو عه ای از قواعد را برای نوشتن برنامه ها تعریف می کند. هر زبانی نحو خاص خود را دارد. نحو دارت شامل موارد زیر است:
متغیرها و عملگرها
کلاس ها
توابع
عبارات شرطی و حلقه ها
کامنت ها
کتابخانه ها و پکیج ها
مجموعه ها و جنریک ها
و ...
اولین کد دارت
با برنامه ی سنتی Hello World کار را شروع می کنیم.
main() {
print("Hello World");
}
تابع ()main تابعی از پیش تعریف شده در دارت است. این تایع به صورت نقطه ورودی برای برنامه عمل می کند. هر اسکریپت دارت برای اجرا شدن نیازمند تابع ()m
اهمیت PHP Web Development
 در حال حاضر توسعه وب سایت یکی از اهداف مهم در اینترنت است. طراحی و توسعه مراحل مهم هستند. برنامه نویسی PHP زبان هایی که معمولا برای وب سایت ها و توسعه برنامه های وب مورد استفاده قرار می گیرند. پی اچ پی یک هدف کلی است، زبان برنامه نویسی سمت سرور یک وب سرور را ایجاد می کند که برای ایجاد صفحات و برنامه های پویا طراحی شده است. پی اچ پی به عنوان یک گزینه توسعه وب امن، سریع و قابل اعتماد است که مزایای بسیار زیادی را برای آن فراهم می کند
آموزش زبان جاوا
اگر تا اینجای سفر خسته شده اید می توانم به شما یک فنجان قهوه پیشنهاد دهم ولی قبل از آن باید به شما هشدار دهم که این قهوه یکی از تلخ ترین نوشیدنی هایی است که تجربه خواهید کرد و شاید اولین بار که این قهوه را بنوشید شدت تلخی آن باعث شود که دیگر به طرف آن نروید ولی اگر صبر داشته باشید و تلخی آن را در ابتدا تحمل کنید چنان به آن عادت خواهید کرد که دیگر نمی توانید از این نوشیدنی شگفت انگیز دست بکشید.
همانطور که می دانید این قهوه همان زبا
در زبان فارسی کلماتی وجود دارند که به صورت دو املایی نوشته میشوند. در بسیاری از موارد شکل نا صحیح آن رایج شده تا جایی که شکل صحیح آن عبارت فراموش شده است.
در مواردی نیز دو کلمه که تلفظ شبیه به هم دارند نیز به جای هم به کار میروند در حالی که مفهوم هر یک با دیگری فرق دارد؛ مثل پیشخان و پیشخوان.
بلیط و بلیت نیز از این کلمات هستند که با داشتن یک معنی اما دو تلفظ دارد. کدام یک درست است؟
کلمه بلیت از واژه ی فرانسوی billet گرفته شده. در زبان اصیل فارسی در ک
در این دوره شما زبان برنامه نویسی سی شارپ، که یکی از قدرتمند ترین زبان های برنامه نویسی شی گرا می باشد را از 0 تا 100 آموزش خواهید دید و پس از یادگیری با کمک این زبان می توانید تکنولوژی مورد علاقه خود را (وب، ویندوز و موبایل) انتخاب کرده و هرچه سریع تر در آن حرفه ای شوید

پیش نیاز های این دوره :
این دوره پیش نیازی ندارد .

لینک دانلود

دوره بعدی این دوره : آموزش سی شارپ پیشرفته

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها